Prosinec 2017

Podzimní bouře

14. prosince 2017 v 22:32
Nezáleží na tom, jak moc sami sobě budeme lhát, nebo o jakých historkách přesvědčíme ostatní. Jsme je zloději, na které na konci čeká oprátka.

Zdá se, jako by bouřkové mraky nad New Providence i širokým okolím ostrova visely již celou věčnost. Místo nedýchatelného horka se vzduch proměnil kvůli častým dešťům ve vlhé dusno, které lepí šaty ke kůži a i nejprudernější obyvatele Nassau láká k tomu, aby spali nazí. Pravděpodobně by tak bylo možné spočístat na prstech jedné ruky ty, kdož mají tropický podzim skutečně rádi. Nováčci mezi kapitány přichází o zisk, protože se obávají vyplout; veteráni si sice na moře troufají, ale ne zřídkakdy se díky husté mlze vracejí s prázdnou.
Avšak blýská se na lepší časy. Blíží se silná bouře, která snad konečně roztrhá šedivé mraky. Pokud ji tedy celé město v pořádku ustojí. Již k večeru, kdy ještě na zem nespadla ani jediná děšťová kapka, někteří přísahali že se jim ježí chlupy na rukou z blesků, co přeskakují na zemi mezi mraky. Vítr, který během několika hodin nabral na intenzitě, začal ohýbat k zemi slabší stromy, a když konečně se zahřměním začal padat déšť, na ulicích se během několika minut vytvořily rychle běžící potůčky vody. Každý s trochou rozumu se na bouři připravil; buď se schovává někde v domě, nebo alespoň pod střechou. Někteří nešťastníci však na poslední chvíli sbírají zboží ze stánků, a co hůře - jedna posádka se teprve teď snaží bezpečně v přístavu ukotvit loď.