Tobias Morris

23. srpna 2017 v 18:00
Tobias Morris

37 let

Bahamy
(New Providence - Nassau)

Lékař (pirát)
Hráč: Sera

Příslušnost k posádce / kapitánovi: Nechává se najímat tím, kdo ho zrovna potřebuje. Nemá stálou posádku.

Rodina a blízcí:
Tamsin Morris
Tobiho matka, která zemřela při piráty vyvolaném převratu poté, co na ostrov britské námořnictvo dosadilo guvernéra Pettersona. Živila se jako kurtizána v nevěstinci v Nassau a je tedy s podivem, že Tobias byl jejím jediným potomkem, tedy alespoň podle toho, co mu Tamsin řekla. Nikdy se nesnažila na syna příliš výchovně působit, v jejích očích byl, i jako dospělý muž, malým andílkem a jediné do čeho ho kdy nutila bylo studium medicíny pod starým doktorem Fletcherem.

Eliah Fletcher
Se starým, šedovlasým mužem chodícím jen díky dvěma vysokým holím se Tobias seznámil, když mu bylo dvanáct let na popud své matky. V tu dobu rozhodně nestál o to učit se z tlustých knih nejdříve číst, psát a počítat a později i o lidském těle a jeho fungování. Touha zavděčit se matce, která se ze všech sil snažila syna zaopatřit a později i starému lékaři, ho však přinutila pokračovat. Během osmi let, které s doktorem strávil se stali poměrně blízkými přáteli a Tobias ho považoval a stále považuje za součást své rodiny. Doktor Fletcher zemřel roku 1676, kdy bylo jeho učni dvacet let.

Keira Morris
Tmavovlasá žena obývající i se svou dcerou jednu z farem ve vnitrozemí. Shodou okolností také Tobiasova manželka. Ti dva se poznali krátce po tom, co Keria spolu s ostatními osadníky připlula z Anglie, když přislíbila že svou úrodou bude zásobovat námořnictvo, za což jí byla darována právě ta farma na které stále žije. Od té doby se změnilo mnoho věcí, ať už v politice, v tom komu prodává svou zeleninu i to, že již více než dvanáct let nežije sama... její láska k občas výbušnému, občas zábavnému a vždy starostlivému Tobiasovi však zůstává stejně silná. A právě proto, aby ji zachovala takovou jaká je, se naučila neptat se v jakých přístavech při svých cestách její muž kotví, co tam dělá a zda stále odolává pokušení svůdných snědých princezen z nevěstince i drzých pirátek tak, jak jí slíbil před oltářem.

Sheala Morris
Jedenáctileté děvče s jasně modrýma očima a hnědými vlásky je důkazem toho, že New Providence není jen symbolem loupení a smrti, ale může na něm vzniknout i nový život. Roztomilý, zvídavý, neposlušný ďáblík je dítětem jak se patří. Většinu času stráví s matkou, která je jí vychovatelkou a přítelkyní zároveň, otce vídá méně, hlavně proto že někdy odplouvá i na celé týdny. Přesto jí nikdy nezapomene přinést dárek a když je doma, ani políbit na čelo před spaním. Sheala se tak považuje za šťastné děvče, hlavně v momentech kdy jí matka dovolí zaběhnout do města a hrát si s tamějšími dětmi.

Schopnosti:
Hlavní:
Boj se zbraní na blízko
Boj se zbraní na dálku
Léčení

Vedlejší:
Přežití v divočině
Navigátorství

Vzhled a další fotky:
FC: Colin O'Donoghue

Povaha:
Tobias se vyznačuje dvěma protipóly své povahy. V jednom z nich je vášnivým milovníkem života, v tom druhém ledovým oceánem nepříjemných sakrkastických poznámek, či v lepším případě neproniknutelnou temnou hlubinou. Nejspolehlivějším způsobem jak jeho vřelou, impulzivní povahu zmrazit a srazit k zemi je urazit ho, nebo zkrátka jen ztratit jeho zájem svou lhostejností v něčem, co mu připadá důležité. Buď jdete po jeho boku a pak je vám partnerem který vás podporuje, společně s vámi snáší rány osudu a neobrátí se k v vám zády, nebo začnete zaostávat za jeho zapálením pro věc a energií a on přestane mít chuť i čas se vámi zabývat. Často jedná, a buďme upřímní i vypadá, mlaději než mu odměřuje jeho skutečný věk. Je netrpělivý, sebejistý a vyžívá se v tom mít náskok před ostatními.
Může být ztělesněním štědrosti a ochotně rozdávat čas, peníze, sympatie a majetek neznámým lidem. Ale také může být nesnesitelně netolerantní, bezohledný, sobecký a náročný, nevyplní-li se jeho přání hned nebo je-li nucen být v přítomnosti negativně naladěných lidi. Pokud jde o lásku, okamžitě ztrácí hlavu. Vrhne se do milostného dobrodružství s přesvědčením, ze toto je jediná skutečná láska mezi dvěma lidmi na celém světe, snad s jedinou výjimkou Romea a Julie. Když ztroskotá, posbírá střepy a pokusí se zachránit mrtvý vztah všemi možnými způsoby. Nepodaří-li se mu to, začne znovu s novou Julií a bude to stejné jako poprvé. Bez ohledu na počet chyb v milostných záležitostech si je však jistý, že má pravou lásku na dosah a v současnosti stále věří, že právě takovou lásku nalezl v náručí své ženy. I přes své sklony k vášni a podléhání kouzlu okamžiku netíhne k promiskuitě. A jeho občasné flitrování v naprosté většině případů nevede k ničemu vážnějšímu než příjemně strávenému večeru nad pohárem vína.
Přesto jeho věrnost není nezlomná a nároky, které klade na svou partnerku jsou poměrně vysokou cenu za život v bezpečí a materiálním zajištění, který nabízí na oplátku. Žena dle jeho představ nežvýká s otevřenou pusou, nesnižuje se k vulgaritám a nevyužívá svého muže jako zpovědníka, když se pohádá s přítelkyní. Také starost o domácnost není něco, do čeho by se toužil fyzicky zapojovat, stejně jako nestojí o to vidět svou vyvolenou u ranní hygieny. Snad za jeho vysoké nároky může dětství strávené v nevěstinci, kde si v dosahu lehkých žen utvořil představu o svém ideálním protějšku - a to zcela opačnou než ženy, které měl dlouhé roky před očima.
Krom romantických sklonů, které má ovšem tendence na veřejnosti popírat, se často projevuje jako rebel od přírody. Rád podrývá autoritu ostatních a myslí si, že se narodil chytřejší než všichni kolem. I kdyby ano, většině lidí nedělá dobře takové věci slyšet a právě díky svému egu a jisté dávce neomalenosti si mnohokrát rozbil nos. Protože sám touží po vůdčí pozici a podkopává postavení jiných, vlivní lidé mu nejednou ukázali jeho místo, což poměrně těžce nese. Nejsnažší způsob jak s ním vyjít je jednat s ním jako sobě rovným, nebo rovnou s trochou pokory a úcty. Pak je schopný a ochotný vám snést modré z nebe. Pod jeho sebejistou bojovnou slupkou se totiž skrývá pocit méněcenosti. Raději by ale zemřel, než aby to přiznal sobě, nebo komukoli jinému.

Historie:
Jen málokdo by si troufl říct, že život v Nassau je pro něj jednoduchý. A už vůbec tomu tak není, pokud jste malým chlapcem vyrůstajícím v nevěstinci, kde se vaše matka pokouší vydělat na slušné živobytí. A zároveň si neznepřátelit bordelmamá, aby vás oba dva nevyhnala na ulici. Tobias přesně takové dětství měl. Kam až jeho paměť sahá, vždy byl obklopen "tetami", které ho hladily po vlasech, na tvářích mu nechávaly červené šmouhy od rtěnkou natřaných rtů a sem tam mu podstričily nějakou dobrotu nebo peníz. Prvních pár let života mu to všechno připadalo jako hra, jako úžasná zábava a jako dobrodružství, když se před matčinými klienty musel schovávat na půdě. Vždycky se našel pár ochotných rukou, které rozcuchanému klučinovi zašily novou díru na koleni, nebo mu utřely nudli u nosu a na nezájem ostatních, nebo pocit samoty si tedy rozhodně stěžovat nemohl.
S tím jak rostl ale krom příkazu schovávat se před klienty své matky obdržel i další povinnosti. Nanosit vodu na koupání, vytřít podlahu, rozvěsit nové záclony, vyrat prádlo, vyměnit květiny ve vázách... Netrvalo příliš dlouho, než se stal hochem pro všechno, neplacenou pracovní silou, kterou bylo snadné využít. A Tamsin ani Tobias se proti takovému zacházení nemohli bránit, pokud nechtěli ztratit své jediné útočiště. Možná právě z téhle doby pramení jeho odpor k domácím pracem, stejně jako se zrovna tehdy mohla začít formovat jeho představa o "dokonalé princezně".
Nakonec se cesta ven z bludného kruhu našla, i když jen pro Tobiase. Jeho matka díky svým nevelkým úsporám a hlavně díky svým mnohým schopnostem přimět muže aby udělali co si přeje, nakonec přesvědčila starého doktora Fletchera, aby vzal chlapce do svého učení. Ten po pár schůzkách s Tamsin skutečně souhlasil a Tobi se tak dostal z nevěstince plného ruchu do malého, stroze zařízeného pokojíku v doktorově domě. Rozzlobený, smutný a tvrdohlavý. Naštěstí pro něj samotného si během pár týdnů uvědomil, že ho matka neprodala, ani na něj nezanevřela. A že Eliah Fletcher je sice přísný, ale spravedlivý učitel, a chopil se své příležitosti.
Začátky byly těžké, už jen proto, že Tobi ve svých dvanácti letech ještě neuměl ani číst. Po hodinách prosezených nad knihami proto úlevu od psychické námahy hledal ve městě a hlavně v přístavu, kde se od každého kdo k tomu byl svolný, učil střílet a bojovat. Do postele se pak vracel zcela vyčerpaný a nejednou mu rány, které večer při cvičných soubojích utržil, sloužily jako výuková pomůcka druhý den. Podobným způsobem prožil celé své dospívání. Čas dělil mezi studium medicíny, cvičný boj, návštěvy matky i první lásky.
Od Eliaha se neodstěhoval ani v době, kdy ho starý pán již neměl co naučit. Za dobu, kterou s ním strávil k němu přilnul, začal ho vnímat téměř jako otce. Proto ani neuvažoval o tom ho opustit, když se mužovo zdraví začalo zhoršovat. Naopak převzal plnou zodpovědnost za malý domek, i za to, aby jeho mentor mohl v klidu a v pohodlí dožít. Tobimu bylo jen krátce dvacet let, když doktor Fletcher vydechl naposledy. Teprve několik měsíců poté prodal malý domek ve kterém žili a nechal se poprvé najmou na loď jako doktor. Jeho matka s tím příliš nesouhlasila. Představovala si pro syna lepší život než ten pirátský, právě proto ho před lety do učení poslala, ale s rozhodnutím tvrdohlavého mladého muže nedokázala nic udělat. A už vůbec mu nedokázala domluvit, aby v takovém způsobu života nepokračoval, když se z první výpravy vrátil nejen v pořádku, ale i o slušnou sumu liber bohatší.
Následující čtyři roky uběhly jako voda a když se Britské námořnictvo vylodilo u břehů New Providence, aby na ostrov přivezlo nového guvernéra a to, co nazývali civilizací, byl Tobi zrovna na moři. Tenkrát poprvé jeho návrat domů nebyl radostný, přesto přinesl jistou úlevu. Tamsin našel trochu potlučenou od vojáků, kteří si užili a nezaplatili, jinak ale v pořádku. Ten samý rok ale na ostrově vypukl další boj, když se piráti rozhodli vzít si zpět, co jim podle jejich soudu patřilo. A než guvernér na jejich návrh přistoupil, mnoho mužů se střetlo v ulicích s vojáky jeho veličenstva. Ztráty sice nebyly velké, ale byly na obou stranách... a jednou z nich byla i Tobiasova matka.
Od toho, aby se nechal pohltit spalující nenávistí k rodině guvernéra i celé Anglii ho zachránila jediná věc. Ten samý večer kdy zjistil smutnou zprávu totiž ve městě potkal okouzlující mladou ženu, která mu svým plachým úsměvem ukradla srdce. Keira, která připlula společně s vojáky jako budoucí farmářka, byla pro Tobiase důkazem, že svět přece jen není zcela nespravedlivý. A protože jejich pocity se brzy ukázaly být vzájemné, nebylo překvapivé že následovala skromná svatba. Oddávajícím jim byl jeden z kapitánů a ani novomanžeům, ani hrstce hostů ten den nezáleželo na tom, zda je tem muž vysvědceným knězem, nebo zda Bibli vůbec někdy viděl alespoň z dálky.
Tobias s Keirou se nastěhovali na farmu, která jí byla přislíbena. Nikdo z Nassau o ni tak jako tak neměl zájem, takže i kdyby nebylo dokumentů dokazujících, že je jejím vlastníkem, nebyl by to problém. Mladý muž přesvědčený o tom, že potkal lásku svého života neváhal do domu i pozemků investovat své nemalé úspory, aby jeho choť žila v bezpečí i pohodlí a dokonce pro ni najal i dva čeledíny, kteří jí od té doby pomáhají s prací na poli. Jak to tak bývá, v každém manželství dříve či později přijdou děti. V tomto případě to nebylo ani rok od svatby, kdy se na svět poprvé podívalo rozkošné děvčátko, později pojmenované Sheala.
Idilický příběh by mohl narozením potomka končit. Lidský život toho ale přináší mnohem více. Tobias se po narození Shealy znovu začal nechat najímat na krátké i delší výpravy, Keira vzala do svých rukou starost o farmu i o prodej plodin, které se jí daří vypěstovat. Ve dnech, kdy je Tobias doma se snaží chovat jako vzorný manžel, ostatně stále svou ženu vidí jako příklad všech ctností, které by si jen mohl přát. Nosí jí peníze, dceři dárky, stará se o to aby měly všeho dostatek a nabízí že najme někoho na ochranu i další zaměstnance. Přesto po mnoha letech vztahu prvotní vášeň nezadržitelně vyprchává. A tak občas, ale opravdu jen občas... místo aby šel domů, když zakotví v zátoce, stráví prvních pár dní v pronajatém pokoji v hostinci. Někdy pro změnu zase z domova odchází o den nebo dva dříve, než by musel. Jindy ho zase přes noc ve městě zdrží starý kamarád, nebo obchodní záležitosti. Mnoho jeho známých ani neví o tom, že je ženatý, nebo na takovou drobnost dávno zapomněli. Ale on to skutečně nemyslí zle. Vždyť je to tak vlastně pro Keiru i Shealu bezpečnější. Nebo ne?

Mince se po odhození, nebo pádu na zem, dokutálí k nejcennější věci v dohledu. Opakované použití.
Zlatý kříž se skleněnými kameny, pravděpodobně má hodnotu jen své váhy ve zlatě.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.