René Martinéz

18. srpna 2017 v 17:46

René Martinéz
("Bastard"; "Táta")

42 let

Španělsko -
El Puerto de Santa María

KapitánHráč: Tomixon

Příslušnost k posádce: Je kapitánem lodi Cangrejo ermitaño.

Rodina a blízcí:
Amanda Martinéz
Jeho manželka; pochází ze zámožné rodiny a možná i její vliv mu pomohl dostat se k Armada Española (španělskému námořnictvu). Když dezertoval, odjela Amanda do Nassau i s ním a jejich potomky.

Reyna Martinez
Jeho matka; je dcerou zámožného námořního obchodníka, nikdy s ní však neměl dobrý vztah, nikdy mu ani neřekla, kdo byl jeho otec, jen že to byl významný šlechtic. Není si ani jistý, jestli ho vůbec měla ráda, většinu z peněz, co posílal otec, utratila za své šaty.

Otce neznal, ale právě díky němu se jako ambiciózní mladík tak rychle vyšplhal po vojenském žebříčku námořnictva, jeho otec totiž je v něm Capitán General, ne že by to zpětně mělo velký vliv, leda v tom, že i když dezertoval, tak není trestně stíhán. Sám neví, že se jedná o jeho otce, a tak si prostě myslel, že si ho šarže oblíbily pro jeho schopnosti, pravdou bylo, že i když byl velice schopný, šaržím se nelíbila jeho tvrdohlavost a přílišná svoboda myšlení.

Stefano a Ilana Martinez
Jeho babička a děda; babička umřela, když mu bylo pět a děda škudlil každou minci, takže i když byl bohatý, o svou nevyvedenou dceru ani nemanželského vnuka bez otce se moc nestaral. Jen je občas pozval na návštěvu, aby si to nerozházel s Bohem, přeci jen "miluj bližního svého". To byla další věc, kterou na nich René neměl rád. K čemu je slepě poslouchat kněze?

Felicia Martinez
Jeho zlatíčko, nejmladší potomek a dceruška, pro kterou udělá skoro cokoliv. I když ji na loď nebere, zvládla by toho možná víc, než její bratři, přestože by jí asi trvalo zvyknout si na houpání lodi. Je to veselá a hravá osůbka, co si ráda hraje s mužskými city, ale zatím nenašla žádného, se kterým by chtěla zůstat. Díky času strávenému se svým otcem a matkou si také dává velký pozor, aby neopakovala chybu své babičky. Je jí patnáct let.

Jaime Martinéz
Jeho nejstarší syn; je mu dvacet sedm let a je to již celkem zkušený námořník. Po lodi se pohybuje od svých pěti let, kdy s otcem a matkou odjel do Nassau a s otcem se stali piráti, i když pro něj to byla spíš hra. Do dvanácti let ho nebral na výpravy za lupem, a tak se učil v okolí ostrova a na palubě s posádkou. Tento život si hodně oblíbil a vyzná se v pirátské rutině, navíc je zvyklý jednat se všemi těmi lumpy v přístavu, přece jenom tu žije od malička. Na lodi je první důstojník.

Ernesto Martinéz
Prostřední syn, je mu dvacet pět let, když se stěhovali do nassau, byli mu tři roky, takže si toho moc mimo nassau nepamatuje. Na místě se zkamarádil s dcerou místní kněžky, z čehož měl René strach, ale toleroval to, z části kvůli strachu, moc se mu nelíbilo ani, když mu syn oznámil, že místo boje a řízení lodi se bude učit Woodoo, léčení a rituály a že tu čarodějnici miluje. S dcerou kněžky jsou svoji a jako Woodoo šaman je neocenitelný jako člen posádky, od toho co jezdí s nimi nemají žádné velké problémy s bouřemi, ani nikdo neumřel na kurděje, či jinou nemoc.

Isaak Martinéz
Nejmladší syn, je mu dvacet let a narodil se již na ostrově. I přez snahu Reného, aby se intelektuálně vzdělal z něj vyrostl obyčejný rváč, sice nemá moc velkou konkurenci, co se týká jakéhokoli boje, ale neumí příliš jednat s lidmi a tak své bojové znalosti často využívá, alespoň se zvládl naučit navigovat loď a zapamatoval si něco o přežití v přírodě, i když v tom asi nikdy nebude tak dobrý jako René. Jeho jedinými milostnými vztahy jsou zatím nevěstky a známosti na jednu noc.

Aamil
Bývalý otrok, kterého osvobodil a přijal za člena posádky, ukázalo se, že v boji muže proti muži se svými dvěma šotely téměř neporazitelný, neumí ale skoro nic jiného a občas mu dělá problém i mluvit, velkým překvapením bylo, když René zjistil, že zvládne zašít ránu a je značně zkušený v přežití v divočině, právě s ním zdokonalil základní poznatky v této oblasti získané v armádě. Také je znalý rituálů své země, i když v nassau je drží jen on. Jelikož o plavení se příliš neví, tak mimo boj pomáhá Ernestovi jako ranhojič.

Lili Sloth
Když se mladý námořník přidal k posádce a tvrdil, že mu mají říkat štěně, nikoho ani nenapadlo, že by to mohlo být děvče, jelikož však lili byla zdatná v práci s dělem a takových lidí není nikdy dost, brzy se dostala na pozici střelmistra a i poté, co posádka zjistila že je vlastně žena na ní zůstala. Je to jediná žena, která nemá s Isaakem vztah založený na sexu, což rené také uvítal, s trochou štěstí by její povaha mohla stačit k tomu, aby ho ukorigovala, i když spolu zatím nejsou, první náznaky vznikajícího vztahu, který není přátelství tu jsou. Je jí osmnáct let.

Sebastian Smith
Bývalý obchodník, starý asi třicet let, který mu pomáhá prodat lup a otroky, kteří pohrdnou jeho pomocí. Dluží mu za záchranu života i za zařízení živobytí na Nassau, díky jeho bohatství je to celkem dobrý spojenec, vlastní zastavárnu a pár dalších krámků, jeho je většinou možné najít v již zmíněné zastavárně.

Schopnosti:

Hlavní
Boj se zbraní na dálku
Motivace ostatních
Navigátorství

Vedejší
Diplomacie
Přežití v divočině

Vzhled a další fotky:
FC: Kabir BediPovaha:
Je zvyklý jednat s lidmi a že s ním lidé jednají jako s někým podřadným, přesto je ale schopný i z podřadné pozice se dostat k výhodám, které by možná z té vyšší nebylo možné získat. Obzvlášť se vyžívá v tom, když někomu odhalí, že vlastně až tak bezvýznamný není a sleduje jeho reakce.
Jinak řečeno, je vychytralý, manipulativní, a sebestředný, navíc ho baví dělat si z lidí srandu a je krutý ke svým nepřátelům, tolko k jeho 'špatným' vlastnostem.
K jeho dobrým vlastnostem patří rozhodnost a věrnost přátelům, jak dokáže být zlý k cizím lidem, tak dokáže být hodný ke členům posádky a přátelům, jenom jeho původní rodina mu moc nepřirostla k srdci, až na manželku a děti. Je věrný, spravedlivý a krutě trestá křivdy a zradu. Lup dělí spravedlivě a na moři je jako doma, na rozdíl od svého dědečka navíc na své rodině a blízkých rozhodně nešetří.
I když nemá moc blízkých, stále jich je víc, než jeho nepřátel, kteří by šli na ostrově spočítat na prstech jedné ruky. Osob, které ho nemají v lásce, ale ani necítí nepřátelství, ani nenávist je ale dost.
Nikdy nebyl dobrý obchodník a tak za něj většinou lup musí prodávat někdo jiný, nebo nevydělají tolik, kolik by mohli.
Narozdíl od ostatních kapitánů se tolik nepředvádí a tak jeho podoba na ostrově není tak profláknutá, lidé znají spíše jeho syny a dceru, přestože každý ví, kde bydlí.
Dalším významným rysem je jeho tvrdohlavost, pokud s ním budete jednat špatně, tak spíš, než že ho k něčemu přemluvíte dosáhnete toho, že se utvrdí ve svém rozhodnutí, přijímá ale argumenty a návrhy jiných, pokud patří do kruhu jeho blízkých a je schopen se zapřít, pokud v tom vidí dostatečně velký zisk.

Historie:
René Martinéz se narodil na podzim roku 1651 v El Puerto de Santa María dívce ze zámožné rodiny jménem Reyna Martinéz, jelikož byl nemanželského původu, nikdo se s ním nijak nemazlil, i když ho matka úplně nezavrhla a vychovala ho, popravdě ho spíš vychovala chůva, kterou platila se zbytkem služebnictva.
Od mala se nikdo nesnažil mu nějak lichotit, nebo pomáhat, naopak mu všichni dávali najevo, že je jenom bastard a vlastně by na tomhle světě ani neměl být. Možná právě proto byl samostatnější a rozhodnější, než všichni jeho vrstevníci dohromady a právě proto byl přinucen se naučit jednat s lidmy. Brzy přišel na to, že nejlepším způsobem, jak dosáhnout svého je předstírat, že je jestě míň, než je a ve správnou chvíli odhalit pravdu, právě díky tomu se dostal do lepší společnosti a na jednom plese smetánky se seznámil se svou budoucí manželkou. Dost ho to tenkráte překvapilo, jelikož nečekal, že by se ho žena mohla zastat, když je jenom bastard a navíc tvrdil, že je z méně významné rodiny. Když od něj dívka poslala posmívače pryč, dost mu tím narušila plány, podle kterých se měli omlouvat a nabízet odčinění své chyby, jako většina těchhle hlupáků, ale společnost dívky byla dost příjemná a nakonec, když odhalil svůj původ, došlo i na zásnuby, díky bohatému dědečkovi nic nenamítal ani její otec a tak slovo dalo slovo a byli zasnoubeni, samozřejmě se to neobešlo bez drahého šperku, k zásnubám jí dal náhrdelník ve tvaru srdce, který nosí dodnes.
To by bylo k událostem před nástupem na důstojnickou školu, v té době mu bylo patnáct let a brzy školu dokončil, ve stejnou dobu si Amandu také vzal, protože čekala Jaimeho a byla by ostuda, kdyby se narodil jako nemanželský syn.
Akademii zvládl jako premiant na první pokus, ale měl nějaké postihy za nevhodné chování, takže začal jako kormidelník s hodností Alférez, brzy se však dopracoval na prvního důstojníka a získal hodnost eniente a získal si důvěru a přízeň téměř celé posádky, tehdy se narodil Ernesto a tak zažádal o zvednutí platu, k jeho překvapení mu ho přijali a brzy ho povýšili na kapitána, ne že by to byl nějak velký rozdíl, i jako první důstojník rozhodoval o většině věcí na lodi on a ne kapitán, protože kapitán neměl podporu posádky.
Další dva roky se plavil jako kapitán a zažil na své 24 dělové brize několik námořních bitev, mimo jiné i proti pirátům, než dostal možnost se s jedním zajmutým pirátem bavit. Ten muž ho zaujal a nasadil mu brouka do hlavy a i když ho popravili, jeho slova zůstávala. Právě to nakonec vedlo k jeho dezerci, během jedné hlídky přemluvil posádku, aby s ním dezertovala a po návratu naložil rodiny a majetek námořníků, včetně té své, vyložil potížisty, kteří s ním nesouhlasili a vyrazil na Nassau podle instrukcí popraveného piráta.
Když se dostal na Nassau, překvapilo ho, že pirát říkal pravdu, nikdo se nevyptával odkud je, za peníze si koupili pěkný domek se statkem, kde může ubytovat i rodiny své posádky a nebyl problém nabrat chybějící členy posádky, k tomu využil samozřejmě návštěvu hospody, kde předstíral, že je nicka a ty, kteří ho zaujali a nepovažovali ho za méněceného najal na svou loď. Brzy také od najatých pirátů pochopil pirátský zákoník, nebyl sice až tak skvělý, jak ho popisoval ten zajatý pirát, ale i tak to bylo mnohem lepší, než pravidla španělského námořnictva a to nejen podle něj, ale i podle jeho posádky.
Do dění na ostrově se moc nezapojoval, na rozdíl od jeho ženy a dětí, ale na moři začal být brzo známý jako Bastard, hlavně proto, že se vědělo o jeho původu. Jelikož převážně, až na pár výjimek, přepadal anglické lodě, jeho otci, kterého neznal se stále dařilo, aby na na něj nikdo nešel a tady byl hlavní zdroj tohoto jména, i když si to nikdo nedovolil říct nahlas, takže se to k němu nedostalo, byl bastardem Capitán Generala španělského námořnictva a mezi námořníky se pirátské přezdívky šíří rychle, a to i bez vysvětlení původu a tak se stalo, že o původu jeho pirátské přezdívky ví jen nejvyšší šarže španělského námořnictva, ale přezdívku znají skoro všichni.
Asi po roce už byl celkem úspěšným pirátem a jeho manželka s dětmi na statku vytvořili farmu, která tvořila další drobný zdroj přijmu a díky které neutratili tolik za jídlo, během roku se toho příliš nestalo, až na jednu příhodu.
Tenkrát na moři narazili na osamocenou anglickou loď a rozhodli se jí vyplundrovat, co čert ale nechtěl, byli to otrokáři, po těžkém boji a pár ztracených mužích se konečně dostali do podpalubí a zjistili, že nákladem jsou černí otroci, dal jim tedy na výběr, buď se k němu přidají, nebo je prodá sám, přidal se k němu jen jeden, vzali tedy šperky a hotovost od mrtvých, nepohrdly ani oblečením, co neměli zrovna na sobě a naložili jejich zásoby jídla a pití, načež se vrátili. Z jednoho osvobozeného otroka se vyklubal skvělý člověk, i když není zrovna velký mluvka. Na palubě jsme našli jeho zbraně a pár dalších a tak byl i vyzbrojen dvěma podivnými meči, jmenoval se Aamil a stal se jedním z nejloajálnějších členů posádky, taky se hodil při ošetřování řezných ran.
Asi rok a půl po jeho příjezdu narazil na trosky lodi, ve kterých ještě žil nějaký muž, v té době byl již celkem bohatý, ale pokud chtěl udržet svůj současný životní styl, nemohl si dovolit dalšího potomka, to právě tato událost změnila, ukázalo se, že se jedná o zkušeného obchodníka a rád se přidal k Reného lidem, s tou podmínkou, že se nechce plavit, René se tedy rozhodl a zařídil mu zastavárnu, s tím, že mu bude prodávat uloupené zboží, ze kterého dostane podíl jako člen posádky a polovina jeho zisku mimo tyto záležitosti se rozdělí mezi zbytek posádky, obchodník vděčně souhlasil a s jeho zkušenostmi nebylo problém si najít kontakty a rozjet výnosný a prosperující obchod, pod ochranou posádky Bastarda a skupiny hromotluků, co si najal.
Právě tato událost zvedla jeho rozpočet natolik, aby si mohl pořídit dalšího potomka beze strachu z toho, že si neudrží jako rodina životní úroveň, na kterou je zvyklá a tak si brzy na to pořídil dalšího syna.
Pak se na několik let jeho život proměnil v rutinu, než za ním jeho šestiletý prostřední syn přišel, že se mu líbí dcera místní kněžky, zkusil mu to rozmluvit, ale neuspěl a tak ho místo toho podpořil, moc jiných možností mu nezbývalo. V následující době se toho událo celkem dost, ale bylo to taky za celkem dlouhou dobu, nejstarší syn začal jezdit s ním, jako první důstojník a zavedl na lodi jeho přezdívku táta, když posádce na první plavbě, které se účastnil vzkázal, že táta jim vzkazuje, aby se připravili na boj. Narodila se mu dcera a přidal se k posádce i nejmladší syn, právě jeho dcera je z těchto změn z jeho pohledu nejdůležitější. Dceru si přál od toho, co se mu narodil první syn a tak jí začal věnovat víc času a výuku synů nechal více na posádce, možná proto to s jeho nejmladším synem nedopadlo zrovna tak, jak si přál.
A jsme v období před dvěma roky, jeho nejmladší syn už v té době nějakou tu dobu jezdil s nimy a prostřední se stal šamanem a vzal si dceru kněžky, která se mezi tím sama stala kněžkou. Tehdy došlo k poslední významné události v jeho životě, přišel mladík a přidal se k posádce, brzy na to se ukázalo, že je zdatný v práci s dělem a dotáhl to na střelmistra, jeho nejmladší syn ho však náhodou zastihl při močení a zjistil, že je to holka a tak to samozřejmě brzo věděla celá posádka, vzhledem k jejím schopnostem však zůstala na palubě a nikdo nic nenamítal, sehnat tak dobrého střelmistra by nebylo snadné, navíc díky jejímu vřelému vztahu s jeho nejmladším synem by se dala považovat za něco jako rodinou přítelkyni a René by jí ochotně vzal i do rodiny. Když se jí zeptal na potvrzení jejího pohlaví a identity, dozvěděl se také její jméno, Lili Sloth.
Následovalo pár klidných let, pirátský život už mu ani nepřijde zvláštní a zvykl si jednat s těmi všemi individui v přístavu i zbytku města, stále si však pomatuje vybrané způsoby ze španělska, i když je už příliš nepotřebuje.

Pokud je mince přes noc ponechána s další zlatou mincí v uzavřeném prostoru, ráno jsou na místě místo dvou penízků tři. Není možné provádět s větším obnosem peněz.
Rozevíratelná levoruká dýka převážně pro soubojové účely. Momentálně trochu zrezivělá, přesto je jistě možné ji zachránit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.