Červenec 2017


Jeane Janis Petterson

22. července 2017 v 1:21
Jeane Janis Petterson

23 let

Anglie
(Londýn)

Dcera guvernéra, obchodnice
(ostrovan)

Směnný obchod

20. července 2017 v 1:24
Tohle je to pravé místo, kde můžete zanechat vzkaz, pokud si s námi přejete vyměnit ikonku stránek. V případě, že budete mít více dotazů, nebo nápadů týkajících se případné spolupráce, neváhejte se ozvat na e-mail: newprovidence.rp@gmail.com

Adresa první ikonky zde.Adresa druhé ikonky zde.

Registrace

16. července 2017 v 19:58
Přezdívka hráče: (Přezdívka, pod kterou budete vystupovat na chatu a v komentářích.)
Jméno postavy: (Prosím, zkuste se vyhnout Černovousovi a kapitánu Jacku Sparroowi... jméno by mělo být přiměřené místu, odkud postava pochází, případnou přezdívku napište za jméno do uvozovek.)
Věk postavy:
Původ postavy: (Země, popřípadě i město, ze které pochází. Anglie, Španělsko, Kuba, Bahamy...)
Zařazení ve společnosti a zaměstnání: (Kapitán, pirát, ostrovan... vše potřebné zjistíte zde.)
Příslušnost k posádce / kapitánovi: (Ne; ano, k jakému? Vždy je třeba se předem domluvit s daným kapitánem, během hry je možné příslušnost změnit nebo doplnit)
Rodina a blízcí: (Rodinní příslušníci, ať už živí, mrtví nebo pohřešovaní; případně blízcí přátelé a ostatní důležití lidé pro vaši postavu. Uvádějte jméno, věk a pár základních informací o nich.)
Schopnosti: (Maximálně tři hlavní a dvě vedlejší schopnosti pro každou postavu, vybírejte ze schopností patřících ke skupině, do které vaše postava patří, viz Společnost.)
Vzhled a další fotky: (Profilová fotka - ideálně portrét. Doplňující fotky, které ale nejsou nutností. Gify jsou povoleny mimo profilovou fotku. Administrátor si vyhrazuje právo nepoužít všechny fotky, které pošlete, pokud jich bude mnoho. Seznam zabraných FC naleznete zde.)
Pirátská vlajka: (Pouze pro kapitány. Každý má svou vlastní, jedinečnou, vlajku. Zabrané vlajky najdete v profilech ostatních kapitánů.)
Povaha: (Jak se vaše postava chová? Co má a nemá ráda? Rozepište se alespoň na dva odstavečky.)
Historie: (Kde se vaše postava narodila, jak vyrůstala, co prožila? Každý má za sebou nějaký příběh, zkuste z něj tedy sepsat alespoň čtyři odstavce.)

Vyplněnou registraci odesílejte v těle e-mailu na newprovidence.rp@gmail.com.

Seznam zabraných FC

16. července 2017 v 19:57
A
Anna FrielEuphemia Margareth Bonnet (Euphie)


C
Clara PagetZamluveno (Mercedes)
Colin O' DonoghueTobias Morris (Sera)
Craig JacksonJackob Abraham Petterson (NPC)

H
Hannah NewJeane Janis Petterson (Sera)

I
Ian SomehalderWillem Godwin (William)

J
Jared Leto
Zamluveno (NoOne)
John Wells
Morgan Ashcroft (Jerome)

K
Kabir BediRené Martinéz (Tomixon)

L
Lise SlabberMadame Briana (NPC)
Louise BarnesNatalie Grace Petterson (NPC)
Luke ArnoldLong John Silver (NPC)

M
Maisie WilliamsZamluveno (Lyanna)

N
Nina DobrevMazikeen Jade Rivera (NoOne)
Nick BatemanZamluveno (Kaien)

P
Pedro PascalZamluveno (Mia)

R
Rocio CrussetFelicia Martinéz (Ayame)


S
Santiago CabreraJohn Low (Lyanna)

T
Tobby StephensKapitán Flint (NPC)
Tom HopperAnthony Guillaume (NPC)


Pravidla

16. července 2017 v 19:14
O hře jako takové, varování a ostatní:
 • Hra celkově je laděna do temnějšího stylu, Piráty z Karibiku zde tedy nehledejte. Vaše postava může přijít k úrazu, jak psychickému, tak fyzickému. Život v 17. století nebyl jednoduchý.
 • Vulgarity, násilí i sexuální scény jsou součástí hry, stejně jako smrt, těhotenství a porody. Vše se ovšem dá používat přiměřeně a popsat tak, abychom se při čtení příspěvku neocitli v německém pornofilmu, případně v SAW. Vyvarujte se proto, zejména v jistých situacích, přílišným detailům.
 • Hru je možné dohrávat jak dlouho je třeba, samozřejmě po domluvě se spoluhráčem. Jeden herní večer tak může proprobíhat pár reálných hodin, nebo i týden.
 • Na fóru se, čas od času, objeví Prozřetelnost. Jakmile se tak stane, nelze její příspěvky ignorovat, nebo se s ní hádat. Můžete s ní nesouhlasit a pokusit se proti ní se svými postavami bojovat, ale to je tak vše, co s ní můžete dělat. Zastává roli vypravěče, její slova jsou tím pádem neměnná a všichni bez výjimky se jimi musí řídit. V případě, že jako hráč budete mít s tím, co Prozřetelnost napsala, problém, obraťte se na administrátory na chatu.
Psaní a využívání fóra i chatu obecně:
 • To, co postava dělá, píšte bez speciálního značení, přímá řeč by měla být ohranična uvozovkami a ideálně tučně, myšlenky kurzívou. Využívejte třetí nebo první osobu jednotného čísla.
 • Pokud potřebujete během hry odejít, dejte to vědět spoluhráči na chatu, nebo kdekoli jinde mimo fórum. Do hry žádné vzkazy za lomítka nebo PS. nepatří. Je však možné využít odkazů ve fóru ke vložení ilustračního obrázku, gifu, mapy...
 • Na fóru ani na chatu nespamujte. Čtyři řádky jsou na většinu odpovědí příliš krátké; stejně tak většina lidí nechce vidět fotky z oslavy narozenin vaší babičky. Na podobné věci a soukromé rozhovory využívejte šepot.
 • Není třeba se zbytečně hádat, pokud se nemůžete na něčem herně dohodnout, je lepší si říci si o nezaujatý názor, než dělat ukvapené závěry.
 • Dodržujte, nebo se o to alespoň snažte, tzv. "Křišťálovou stěnu". Je rozdíl mezi tím, co víte a cítíte vy a mezi tím, co ví a co cítí vaše postava.
Postavy a jejich zákonitosti v bodech:
 • Počet postav na jednoho hráče není omezen. Je však třeba myslet na to, kolik jich se svými časovými možnostmi zvládnede uhrát.
 • Žádnou postavu, ani systémovou, bez vědomí a souhlasu jejího majitele nezabíjíme. Administrátoři by o tom měli být informováni v případě hráčských postav a musí o tom být informování v případě systémových postav.
 • Žádná z postav není neporazitelná, naopak, každá má nějakou slabost.
 • Žádná postava nemůže být na dvou místech najednou (mimo Událostí, které jsou popsány níže).
Události:
 • Nepravidelně ve hře proběhnou větší i menší akce, souhrně nazývané "Události". Po dobu jejich trvání může vaše postava pokračovat v běžné hře a zároveň se vyskytovat na fóru události.
 • Za aktivitu na Událostech je možné získat nejrůznější odměny. Svou účastí na Událostech souhlasíte s tím, že vaše postava odměnu obdrží a na případné reklamace nebude brán zřetel (může jít jak o "dobré", tak o "špatné" - prokleté předměty, ale i o úplně obyčejné věci).

Obyvatelé

16. července 2017 v 18:10

Kapitáni


Piráti


Ostrované


Jean Janis Petterson


Šamani a kněžky


Reálie

16. července 2017 v 17:10Pirátský zákoník

16. července 2017 v 17:06
Piráti svého času začali jednat podle souboru pravidel zvaných "Custom of the Coast" nebo "Jamaica Discipline". Ty po čase vešly pod všeobecnou znalost jako Články dohody, nebo také Pirátský zákoník. Tento zákoník se v maličkostech lišil od jednoho kapitána ke druhému; věci, kterých se týkal, se však neměnily - dělení kořisti, disciplína, kompenzace pro zraněné. Nejznámějšími pirátskými zákoníky byly dva - Zákoník kapitána Bartholomea Robertse a Zákoník kapitána Johna Phillipse.

Zákoník kapitána Bartholomea Robertse

1. Každý muž má právo hlasovat a vyjádřit se k záležitostem týkajícím se posádky, má stejný nárok na příděl pitné vody a potravy jako všichni ostatní (včetně kapitána) a na svůj podíl alkoholu. Každý muž má právo tyto své příděly využít podle svého rozhodnutí, pokud nenastanou okolnosti, které pro dobro všech vyžádají snížení přídělů.

2. Každý muž po bitvě odevzdá nalezené zlato, šperky a veškerý ukořistěný majetek, aby mohl být spravedlivě rozdělen. Těm, kteří se pokusí okrást svou posádku a budou usvědčeni, bude uříznuto ucho a buodu pouze s pistolí a malou zásobou pitné vody vysazeni na nejbližším ostrově. Neobydleném, avšak takovém, kolem kterého často proplouvají lodě.

3. Na lodi nikdo nebude hrát karty ani kostky o peníze.

4. Lampy a svíčky v podpalubí se zhasínají o osmé hodině večerní. Pokud někdo z posádky chce pokračovat v pití, ať tak činí na palubě.

5. Každý muž musí udržovat své pistole a meče či šavle vždy v pořádku a čisté, připravené k boji.

6. Žádný chlapec či žena nesmí být členy posádky, krom speciálních případů. Pokud na zajaté lodi nějaké dítě nebo žena dlí, budou vzati do zajetí a bude jim kapitánem určen ochránce, který bude dbát na jejich bezpečí a čest.

7. Kdo dezertuje z posádky či uprchne z boje, bude potrestán smrtí či vysazením na pustém ostrově jen se zbraní nabitou jednou kulkou a malou zásobou pitné vody.

8. Na lodi nejsou povoleny jiné souboje než cvičné, veškeré neshody, šarvátky a duely mezi posádkou musí být vyřešeny předem na pevnině. Pokud jde ve sporu o věc, která by se mohla nějak dotknout celé posádky, soudcem souboje se stává první důstojník. Oba muži na sebe nejprve jednou vystřelí. Pokud oba minou, přichází na řasu souboj se zbraněmi na blízko.

9. Žádný muž nebude mluvit o opuštění posádky ani ji neopustí bez toho, aby se posádce vyplatil jedním tisícem anglických liber. Výjimkou je, pokud v bitvě přijde o nohu nebo ruku - pak smí, ale nemusí, z posádky odejít a bude mu vyplaceno osm set liber.

10. Kapitán a první důstojník dostávají dva podíly z kořisti; navigátor, hlavní střelmistr a proviantmistr dostávají jeden a půl dílu kořisti; ostatní důstojníci jeden a čtvrt. Muži z posádky pak po jednom dílu kořisti.

Zákoník kapitána Johna Phillipse

1.Kapitán má nárok na jeden a půl podílu z každé kořisti; první důstojník, tesař, navigátor a hlavní střelmistr, stejně jako další důstojníci, mají nárok na jeden a čtvrt podílu. Ostatní posádka dostává po jednom dílu z kořisti.

2. Pokud nějaký muž více než jednou uteče z bitvy nebo bude tajit před posádkou důležitou skutečnost, bude vysazen na neobydleném ostrově s jedním měšcem střelného prachu, měšcem kulek, nožem a jednou lahví vody.

3. Pokud nějaký muž ukradne něco posádce nebo bude hrát hazardní hry o peníze (na palubě) a získá tak více než 50 liber, bude vysazen na pustém ostrově, zbičován nebo zastřelen podle výše prohřešku.

4. Pokud zachráníme někoho, koho jiný kapitán nechal vysadit na neobydleném ostrově, tento člověk musí udat důvod, proč byl na onom místě zanechán a v případě že se rozhodne přidat k naší posádce, bude muset snést trest, který jeho nový kapitán se svým prvním důstojníkem shledají jako vhodný za jeho minulé prohřešky.

5. Muž, který se pokusí zneužít tyto zákony proti jinému členu posádky obdrží trest podle Mojžíšova práva (čtyřicet ran bez jedné bičem na holá záda).

6. Muž, který bude kouřit v podpalubí u nákladu, nebo tam přinese svíčku bez toho, aby byla za sklem lucerny, obdrží trest popsaný v pátém odstavci.

7. Muž, který nebude udržovat své zbraně v pořádku a připravené k bitvě se tímto prohřeškem připraví o polovinu svého podílu a obdrží trest, který kapitán s prvním důstojníkem a většinový hlas posádky určí jako vhodný.

8. Muž, který v bitvě přijde o oko obdrží čtyři sta liber, muž který ztratí končetinu osm set. Smí pak v posádce zůstat ještě tak dlouho, jak si bude přát.

9. Kdykoli potkáte ženu, která odmítá návrhy muže a ten je vůči ní agresivní, je vaší povinností pomoci jí jakýmikoli dostupnými prostředky.

→ Nejde o doslovný překlad z angličtiny, veškeré zákony byly po přeložení ještě upraveny pro potřeby hry.